Doğal Mısır Unu

Doğal Mısır Unu

Doğal Mısır Unu

Mısır unu, Mısırın öğütülmesiyle elde edilen ince toza verilen addır. Başta ekmek ve hamur işleri olmak üzere pek çok gıdada kullanılır.

Doğal taş değirmenlerimizde, en kaliteli tahılları özenle seçerek öğütüyoruz. Üç ayrı elek sistemimizle tahılların kepeklerini ayırıyor sizlere en kaliteli unlarla buluşturuyoruz. Doğal taş değirmende öğüttüğümüz mısır ve buğday unları günlük olarak işlenmekte ve sofralarınıza en taze halleriyle ulaşmaktadır. Bu aşamada öğütülen tahıllara harici hiçbir katkı ve koruyucu eklenmemektedir. Doğallığa önem verdiğimiz kadar sağlığınızı da düşünüyoruz.

Yüksek lif içeriği mısırı diğer tahıllardan ayıran unsurdur. Beyaz ekmeğe göre kan şekeri dengesizliğinde önemli bir avantaja sahiptir.

Mısır unu iki tiptir. İlki geleneksel mısır ekmeği yapılan mısır unudur. İkincisi ise gluten içermeyen özel üretime tabii çölyak hassasiyeti olanların tüketebileceği glutensiz mısır unudur. Bu sayfada tanıtımı yapılan ve satılan mısır unu kaliteli olan gluten içermeyen saf mısır unudur. Gluten içeriğine dikkat edilmeyen diğer mısır ununu uygun fiyata marketlerden temin edebiliriz.

Mısır ekmeği tüketmenin en etkili olduğu sağlık alanı kalp sağlığıdır. Mısır için doğal bir kalp ilacı denilse abartılı olmaz.

MISIR UNU PAKET ALTERNATİFLERİ

Mısır Unu 1 Kg
Mısır Unu 2 Kg
Mısır Unu 3 Kg
Mısır Unu 25 Kg

Mısır Unu sipariş vermek için iletişim sayfasından iletişime geçebilirsiniz.